Informace od profesionálů

HLAVNÍ STRÁNKA

  

OTOK

  

SVRAB

  

RAKOVINA

  

NEMOCI JAZYKA

  
Téma

JAK ZASTAVIT MENSTRUACI

Obsah

 • Co znamená špinění 2 dny po menstruaci
 • Vitamín E pomáhá při bolestivé menstruaci
 • Špinění po menstruaci v přechodu
 • Vitamín E
 • Co znamená špinění hned po menstruaci
 • Potřebné věci
 • Tmavé špinění po menstruaci
 • Jak zastavit probíhající menstruaci
 • Jak oddálit menstruaci?
 • Menstruační bolesti
 • Co na bolest břicha při menstruaci
 • Jak vyvolat menstruaci?
 • Jak vyvolat menstruaci
 • 11. Perimenopauza
 • Co na bolestivé měsíčky?
 • Bylinky na menstruační bolesti
 • Růžové špinění po menstruaci
 • Příznaky těhotenství před menstruací
 • Výkyvy v menstruačním cyklu
 • Domácí léčba dlouhého špinění po menstruaci
 • Slabé špinění po menstruaci
 • Menstruace v menopauze
 • Silné menstruační krvácení patří k nejčastějším gynekologickým potížím, které mohou znamenat zdravotní problém s významným dopadem na kvalitu života. Silné menstruační krvácení zahrnuje poruchy menstruačního cyklu, které nesplňují kritéria „normálního“ menstruačního cyklu.

  Zdroj: Léky na zastavení menstruačního krvácení

  Diskuze

  V diskuzi JAK ZASTAVIT MENSTRUACI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mirka Braun.

  Dobrý den. Můžete mi doporučit způsob na zastavení menses. Je mi nabídnuta injekce, nevím přesně jaká. Jsem před přechodem, údajně přestanu menstruovat,mam silné krácení. Jaka jsou rizika,při této léčbě? Děkuji za odpověď M.B.

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Eliška Bělková.

  Jenom se chci zeptat jak zastavit menstruaci když nechci injekci. Nevíte nějaký jiný přírodní způsob jak ji zastavit, protože ji mám už přes týden a je to nepříjemné. Nemůžu se koupat, chodit s kamarády na koupaliště tak prosím o radu děkuji

  Zdroj: diskuze Jak zastavit menstruaci

  Jak zastavit probíhající menstruaci

  Stále více a více žen řeší potlačení menstruačního cyklu z různých důvodů. Některé potlačují menses kvůli příjemnější dovolené nebo z důvodů speciálních příležitostí, jako je svatba nebo výročí. Jiné ženy potlačují menstruaci ze zdravotních potíží, které jsou pro ně nepříjemné. Jednou z možností na oddálení či zastavení menstruace je například injekce Depo Provera.

  V podstatě každá perorální hormonální antikoncepce schválená FDA může být užívaná prodlouženým nebo kontinuálním způsobem (i když v takovém případě jde o mimolicenční použití). Ve většině studií byly hodnoceny monofázické pilulky. Do dnešní doby schválil FDA pět nestandardních dávkovacích režimů perorální antikoncepce (jde o přípravky Loestrin 24 Fe, Lybrel, Seasonale, Seasonique a Yaz; v ČR existují tři přípravky s odlišným režimem podávání). Kontinuální užívání perorální antikoncepce vyžaduje každoročně o čtyři balení navíc (17 místo 13), pokud se ovšem nepředepisuje některý z typů antikoncepce se změněným režimem podávání.

  Zdroj: Léky na zastavení menstruačního krvácení

  Poradna

  V naší poradně s názvem SEX PO MENSTRUACI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martina.

  Dobry den mam dotaz mela jsem nechraneny styk s kamaradem ale neudelal se do me vcas prestal ale jak se udelal tak jsme pak pokracovali.mela jsem den po menstruaci.je mozne ze bych otehotnela?uz 4 dny me tak divne boli bricho dekuji za odpoved

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

  4 dny po menstruaci nemůžete přijít do jiného stavu. V tu dobu není ještě připraveno nové vajíčko, aby mohlo být oplodněno. Kvůli té bolesti doporučuji zastavit se u gynekologa a nechat si udělat preventivní vyšetření. Tím se můžete ujistit, že nic nezanedbáte.

  Zdraví Cempírek!

  Zdroj: diskuze Sex po menstruaci

  Jak oddálit menstruaci?

  Na oddálení menstruace je vhodný citrón. Ten menstruaci oddálí o pár dní. Třikrát denně vypijte sklenici se šťávou z 1 citrónu, a to po dobu tří až čtyř dní před očekávaným začátkem periody. Poté nejméně čtvrt hodiny nic nekonzumujte. Někdo místo citrónu používá vitamín C nebo grepy. Obecně na oddálení menstruace fungují velké dávky vitamínu C, díky kterým se menstruace často zpozdí a bývá slabší.

  Zdroj: Babské rady na potíže při menstruaci

  Menstruační bolesti

  Bolestivá menstruace neboli dysmenorea některé ženy téměř vyřazuje z běžného života, podléhají nervozitě, jsou bez nálady. Není divu, silné bolesti břicha při menstruaci jsou někdy opravdu velmi nepříjemné a útěcha, že to za pár dní přejde, nepomáhá.

  Bolesti břicha, zad, nohou, prsou nebo hlavy se při menstruaci střídají a bolestivé křeče přicházejí ve vlnách a bez varování. Někdy je bolest břicha doprovázena i zvracením. Bolestivou menstruací trpí kolem 75 % žen převážně ve věku do 25 let. Mnoho žen se menstruačních bolestí zbaví porodem, ale některé ženy trpí bolestmi každý cyklus až do klimakteria (přechodu).

  Zdroj: Babské rady na bolest břicha při menstruaci

  Poradna

  V naší poradně s názvem JAK ZASTAVIT PRŮJEM A ZVRACENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hanka.

  Nevíte někdo jak se dá zastavit průjem a zvracení?

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

  Mně nejvíce pomáhá živočišné uhlí, když chci zastavit zvracení a průjem. Užívám ho 4 tablety 3 krát denně. Tady je vidět, jak vypadá: www.zbozi.cz/hledani…

  Zdroj: diskuze Jak zastavit průjem a zvracení

  Co na bolest břicha při menstruaci

  Pokud často prožíváte bolestivou menstruaci, šetřete především svá játra a ledviny. I podle čínské medicíny s těmito orgány menstruace přímo souvisí. Před menstruací a při ní proto pijte dostatek vody, vynechejte alkohol, málo solte a nejezte jídla, ve kterých je hodně skryté soli, jako jsou třeba uzeniny a tučné potraviny. Bolestivá menstruace se vám tak obloukem vyhne. A také je vhodné vypít ráno nalačno sklenici teplé vody, která spolehlivě probudí střeva, která jsou při menstruaci línější.

  Jako první pomoc můžete zkusit použít hořčík. Pravidelným užívání hořčíku (magnezia) křeče a bolest břicha přejdou a menstruace bude pravidelná jako švýcarské hodinky.

  Zdroj: Babské rady na bolest břicha při menstruaci

  Poradna

  V naší poradně s názvem MENSTRUACE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslava.

  Prosím je mi 47 let vždy jsem měla menstruaci pravidelně ale už jednou se mi stalo že jsem menstruaci dostala se 14 denním zpožděním a teď jsem lela mít menstruaci v lednu 2016 a je únor a ještě jsem ji nedostala už přes měsíc. Je to nějaká porucha?? Děkuji za odpověď Jarka

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

  Zřejmě vcházíte do nové etapy svého života. Začíná u Vás období zvané menopauza, lidově řečeno přechod. Co to je, co Vás v tomto období čeká a jaká jsou rizika, se dozvíte v těchto článcích: www.ceskyprehled.cz/…

  Zdraví Cempírek!

  Zdroj: diskuze Menstruace

  Jak vyvolat menstruaci?

  Menstruace stále nepřichází a vám se nechce jít ke gynekologovi pro vyvolávací injekci? Nejprve si udělejte těhotenský test, protože jedním z důvodů, proč menstruace nepřichází, může být těhotenství. Pokud menstruaci každou chvíli očekáváte, pomůže vám červené víno nebo horká koupel. Dále někomu pomáhá konzumace sójových jogurtů. Pokud ale nepřichází menstruace z důvodu, že jste vysadila antikoncepci, tak zpoždění není ničím neobvyklým a může se opravdu objevit po pár dnech i týdnech.

  Zdroj: Babské rady na potíže při menstruaci

  Diskuze

  V diskuzi NEUSTÁLÝ HLAD, KTERÝ SE NEDÁ ZASTAVIT se k tomuto tématu vyjádřil uživatel ALENA.

  Pribirani na vaze viditelne otekani nohou a obliceje neustaly hlad ktery se neda zastavit hrozny

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Lenka.

  Beru Medrol roky...mam neustaly hlad,zveda se mi hlady zaludek pul hodiny po jidle.

  Zdroj: diskuze Medrol a dieta

  Jak vyvolat menstruaci

  Menstruace stále nepřichází a vám se nechce jít ke gynekologovi na vyvolávací injekci. Nejprve si udělejte těhotenský test, protože jedním z důvodů, proč menstruace nepřichází, může být těhotenství. Pokud si jej dělat nechcete, zde je několik osvědčených rad na vyvolání menstruace. Na vyvolání je ideální červené víno nebo horká koupel, pokud menstruaci každou chvíli očekáváte. Další účinnou radou je konzumace sójových jogurtů. Pokud ale nepřichází menstruace z důvodu, že jste vysadila antikoncepci, tak se zpoždění po delší době užívání očekává a opravdu přijde po pár dnech až týdnech.

  Zdroj: Jak vyvolat menstruaci?

  Diskuze

  V diskuzi OPERACE KRCNICH MANDLICH PRI MENSTRUACI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana.

  Muze se operovat krcni mandle u zen kdyz maji menstruaci?

  Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a bude moci vložit svůj komentář.

  Zdroj: diskuze Operace krcnich mandlich pri menstruaci

  11. Perimenopauza

  Ačkoli k menopauze často dochází, až když se žena blíží věku 50 let, hladiny hormonů v těle se mohou začít měnit již mnohem dříve. Tato fáze se nazývá perimenopauza .

  Během perimenopauzy může být menstruací méně nebo nebo naopak se mohou objevovat častěji, stejně tak mohou být kratší nebo delší než obvykle nebo menstruace mohou být vleklé v podobě dlouhého špinění.

  Zdroj: Dlouhé špinění po menstruaci

  Diskuze

  V diskuzi XARELTO ZASTAVIT KRVÁCENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Musil rudolf.

  Po vytržení osmičky stálé krvácení

  Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a bude moci vložit svůj komentář.

  Zdroj: diskuze Xarelto zastavit krvácení

  Co na bolestivé měsíčky?

  Na bolestivou menstruaci nefungují jen prášky na bolest, ale i bylinky, semínka a další rady. Křeče při menstruaci někdy způsobuje hormonální antikoncepce. Můžete vyzkoušet:

  • Lněná semínka – několik dní před menstruací pijte lněný olej nebo snězte dvě lžíce lněných semínek namočených v menším množství vody přes noc (vypijte včetně slizu), nepřestávejte s tím do druhého dne menstruace.
  • Čaj z majoránky – lžíci sušené majoránky přelijte vodou, nechte louhovat a po přecezení čaj vypijte.
  • Teplý obklad na břicho – pokud jste doma, dejte si na břicho i na spodní část teplý obklad nebo běžte pod peřinu.
  • Hořčík – na křeče je výborný hořčík, který koupíte v lékárně bez lékařského předpisu.
  • Alkohol – za zkoušku stojí i dvě deci červeného vína nebo malý panák slivovice.

  Zdroj: Babské rady na potíže při menstruaci

  Bylinky na menstruační bolesti

  Menstruační obtíže může zavinit i nedostatek kyseliny gama-linolenové. Tu obsahuje olej ze semínek pupalky a brutnáku, který podporuje tvorbu prostaglandinu EI, který má jako protihráč prolaktinu zásadní roli při regulaci ženské periody.

  Doporučené užívání: Po dobu 3 měsíců užívejte 1× denně 1 lžičku pupalkového a brutnákového oleje. Oba tyto oleje jsou k dostání v lékárnách a bylinkářstvích, vhodnější jsou v tekutém stavu, ne v tobolkách.

  Při bolestivé menstruaci pomáhá preventivní pití bylinkových čajů cca čtyři dny před předpokládaným začátkem menzes.

  Čaj proti bolavé menstruaci

  Ingredience: 1 lžičku kontryhelu, 1 lžičku řebříčku, 1 lžičku šalvěje, 1 lžičku třezalky, 3 dl vroucí vody

  Postup: Bylinky smícháme, přelijeme vroucí vodou a vše necháme 10 minut louhovat. Pak přecedíme a popíjíme 2× denně 4 dny před plánovanou menstruací.

  Čajová směs proti bolestivé menstruaci

  Ingredience: 1 lžičku kontryhele, 1 lžičku hluchavky, 1 lžičku mateřídoušky, 1 lžičku řebříčku, 3 dl vroucí vody

  Postup: Bylinky smícháme, přelijeme vroucí vodou a vše necháme 10 minut louhovat. Pak přecedíme a popíjíme 2× denně 4 dny před plánovanou menstruací.

  Zdroj: Babské rady na bolest břicha při menstruaci

  Poradna

  V naší poradně s názvem TĚHOTENSTVÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Veronika.

  Dobrý den,chtrla bych jsem zeptat 28.2.2018 do 4.3.jsem měla menstruací další menstruací jsem měla mít 28.3.ale tu už jsem nedostala..Udělala jsem jsi těhotenský test a vyšel mi pozitivní,kdy jsem mohla otěhotnět..? Děkuji za odpověď

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

  K otěhotnění došlo v týdnu od 20. do 28. března.

  Zdraví Cempírek!

  Zdroj: diskuze Jak dlouho trvá uhnízdění vajíčka

  Růžové špinění po menstruaci

  Průměrný ženský cyklus trvá 28 dní a menstruace průměrně 5 dní. Poruchy v pravidelnosti menstruace se mohou projevovat velmi různě, například růžovým špiněním po menstruaci, špiněním (nepravé menstruační krvácení) před a po periodě, případně během cyklu (často poukazuje na uvolnění vajíčka, které probíhá každý měsíc). Na „obvyklý“ cyklus může mít vliv mnoho věcí: sportovní činnost, změna ve stravování, rozčilení, stres, porušená hormonální rovnováha, problémy se štítnou žlázou a mnoho jiných faktorů. V případě problémů je vhodné psát si deník se všemi aktivitami a událostmi a ten spolu s menstruačním kalendářem při příští návštěvě lékaře prohovořit. Lékařskou diagnózu může s konečnou platností stanovit pouze gynekolog.

  Zdroj: Špinění po menstruaci

  Příznaky těhotenství před menstruací

  Příznaky těhotenství před menstruací se mohou projevovat zvýšenou teplotou (kolem 37 °C), pocitem napětí, zvětšením a bolestivostí prsů, sekrecí bělavé tekutiny z prsů (kolostrum), zvýšenou únavou a spavostí, změnou chutí, nevolností a zvracením, změnou nálad, častějším, jinak nebolestivým močení, zvýšenou pigmentací prsních dvorců, pigmentovými skvrnami v obličeji. Tyto příznaky registrují zejména ženy, které již s těhotenstvím mají zkušenost.

  Zdroj: Příznaky těhotenství

  Výkyvy v menstruačním cyklu

  Lékaře by měla navštívit každá žena starší patnácti let, která ještě nezačala menstruovat. Stejně tak je důvod ke gynekologickému vyšetření, pokud vám menstruace jeden měsíc vynechá. Nejčastějším důvodem vynechané menstruace, který vás také zřejmě okamžitě napadne, je těhotenství. Vynechání menstruačního krvácení však může být způsobeno i celou řadou dalších příčin, mezi které patří kojení, menopauza a podobně. Vynechání menstruace může být také způsobeno poruchami příjmu potravy, depresí, podváhou, stresem, velkým přírůstkem váhy, nebo například onemocněním štítné žlázy či vaječníků. Vynechání dvou menstruací ročně se považuje stále za normu. Na druhou stranu počítejte s tím, že následující měsíc po vynechané menstruaci bude krvácení pravděpodobně mnohem silnější.

  Zdroj: Jak vyvolat menstruaci?

  Domácí léčba dlouhého špinění po menstruaci

  Některé ženy zjistily, že jim pomáhají zmírnit jejich menstruační příznaky tyto domácí prostředky:

  • orgasmus při masturbaci nebo při sexu, protože kontrakce v děloze při vyvrcholení mohou pomoci se snáze zbavit děložní sliznice;
  • pít hodně vody nebo hydratačních tekutin, protože pití velkého množství vody může pomoci zmírnit příznaky menstruačního období;
  • pravidelně cvičit;
  • jíst zdravou a vyváženou stravu;

  Na podporu těchto tvrzení však zatím není dostatek vědeckých důkazů.

  Zdroj: Dlouhé špinění po menstruaci

  Slabé špinění po menstruaci

  Slabé špinění po menstruaci může mít různé příčiny, od psychických problémů, užívání léků až po onemocnění. Důležité je proto jakékoliv podezření konzultovat s gynekologem. Zde jsou nejčastější poruchy menstruačního cyklu:

  • menoragie – silné či prodloužené krvácení, které trvá déle než týden. Žena při něm může ztratit i víc než 80 ml krve. Tampon nasaje zhruba 5 ml krve, menstruační vložka asi 5 až 15 ml. Podle počtu spotřebovaných tamponů či vložek tedy dokáže lékař určit intenzitu krvácení a případně začít hledat příčinu této poruchy;
  • hypomenorea – slabé krvácení či špinění, kdy žena spotřebuje méně než 2 vložky či tampony denně; takové krvácení obvykle trvá nejvýše 2 dny;
  • metrorhagie – k menstruačnímu krvácení dochází mimo cyklus, to znamená, že začnete krvácet v době, kdy byste menstruaci pravidelně neměly mít;
  • polymenorea – menstruace nastupuje za méně než 25 dní od prvního dne předchozí menstruace;
  • menometroragie – menstruace je opakovaně nepravidelná, intenzita i délka krvácení se různí;
  • oligomenorea – menstruační cyklus je delší než 35 dní a také intenzita krvácení je slabší;
  • postkoitální krvácení – ke krvácení dochází po pohlavním styku.

  Zdroj: Špinění po menstruaci

  Menstruace v menopauze

  Vaječníky přestanou uvolňovat vajíčka a zvýší se nepravidelnost menstruačního cyklu. Pokud se menstruace u ženy nedostaví po dobu šesti měsíců, hovoříme o dokončené menopauze.

  Nepravidelná krvácení lze rozdělit do několika skupin:

  • špinění před nebo po menstruaci – bývá způsobeno nedostatkem hormonu žlutého tělíska (progesteronu)
  • měsíční krvácení v intervalu kratším 21 dnů nebo delším 35 dnů a krvácení střídavé intenzity – jde o důsledky nepravidelností ve tvorbě hormonů
  • velice nepravidelná krvácení bez měsíčního rytmu, dlouhotrvající krvácení nebo krvácení mezi měsíčky při jinak pravidelné menstruaci –tento problém musí posoudit a objasnit lékař
  • někdy s těmito nepravidelnostmi přichází i poslední krvácení – menopauza

  Zdroj: Silné menstruační krvácení v přechodu

  Autoři obsahu

  Mgr. Světluše Vinšová

  Bc. Jakub Vinš

  Mgr. Marie Svobodová


  ČeskýPřehled

  O nás

  Kontakt

  Ochrana osobních údajů a cookies

   SiteMAP