Informace od profesionálů

MENU

  

OTOK

  

SVRAB

  

RAKOVINA

  

NEMOCI JAZYKA

  
Téma

JAK VYROBIT ŠÍPKOVÝ OLEJ

OBSAH

Šípkový olej na jizvy

Šípkový olej se používá neředěný na oděrky, hojící se rány, jizvy, popraskané rty i na ošetření v ústní dutině. Pravidelné používání přírodního šípkového oleje se doporučuje při psoriáze, ekzémech i proleženinách. Pomůže i při drobných jizvičkách, popáleninách, stařeckých skvrnách a striích. Kromě toho šípkový olej chrání pokožku před škodlivým slunečním zářením.

Zdroj: Šípkový olej

Diskuze

V diskuzi JAK VYROBIT RŮŽOVÝ OLEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Juřinová Alena.

Prosím o návod

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Redakce.

Zde je informace o výrobě růžového oleje: www.zdravi-lecba.cz/…

Zdroj: diskuze Jak vyrobit růžový olej

Šípkový olej na akné

Šípkový olej se hodí na akné a smíšenou pleť. Pleť je hydratovaná, vláčná, neucpává póry. U smíšené pleti jsou suchá místa hydratována a mastná místa se hojí od pupínků.

Zdroj: Šípkový olej

Šípkový olej na strie

Šípkový olej je známý svými skvělými účinky již dlouhá staletí a kromě toho, že pomáhá potlačit nástup vrásek, zjemňuje ty, které se již stihly objevit. Navíc pomáhá i proti striím či různým jizvičkám.

Zdroj: Šípkový olej

Diskuze

V diskuzi JAK VYROBIT RŮŽOVÝ OLEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Amadea87.

Ráda bych si doma vyrobila růžový olej, nevím však jak. Mohl by někdo poskytnout recept?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Juřinová Alena.

Prosím o návod

Zdroj: diskuze Jak vyrobit růžový olej

Jak užívat šípkový olej vnitřně

Šípkový olej je možné užívat i vnitřně. Osvědčil se zejména jako pomocník při odstraňování žlučníkových kamenů, prospívá ale i ledvinám. Díky vysokému obsahu železa je bojovníkem proti anémii. Nenasycené mastné kyseliny v něm obsažené prospívají kardiovaskulárnímu systému. Šípkový olej je prostředkem k posílení celkové obranyschopnosti organismu, proto se doporučuje jeho používání v období stresu a psychického vypětí.

Zdroj: Šípkový olej

Diskuze

V diskuzi JAK VYROBIT ROZMARÝNOVÝ OLEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena Veselá.

Prosím o radu. Děkuji

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Jak vyrobit rozmarýnový olej

Šípkový olej Saloos

Šípkový olej Saloos je speciální bio olej s vysokým obsahem karotenoidů, určený k luxusní péči o zralou pleť. Vynikající na vrásky, zhojené jizvy a popáleniny, skvěle hydratuje a vylepšuje zdravý vzhled pokožky. Díky své šetrné extrakci má příjemné šípkové aroma a sytou barvu, která zvýrazňuje a sjednocuje barevný tón pleti. Může se ředit s jinými oleji. Jde o čistý přírodní produkt. Šípkový olej Saloos se stane vaším tekutým sluncem pro zdraví a krásu.

Zdroj: Šípkový olej

Diskuze

V diskuzi WARFARIN A LIPOVÝ ČAJ,ŠÍPKOVÝ ČAJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie tromerová.

užívám warfarin můžu vypít jeden šálek lipového,šípkového čaje denně?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Milada.

Taky užívám walfarin na ředění krve a lipový i šípkový čaj normálně běžně piju z vlastních natrhaných bylinek a nemám s tím žádný problém.

Zdroj: diskuze Warfarin a lipový čaj,šípkový čaj

Šípkový olej Nobilis Tilia

Tento výjimečný olej lisovaný za studena z jader šípků růže svraskalé je jeden z nejlepších rostlinných olejů na hojení jizev, podle výzkumů dokonce účinný i na keloidy a staré zbytnělé jizvy (musí se aplikovat denně po delší dobu). Je výjimečně účinný proti vráskám, zmírňuje stárnutí pleti a přispívá k její hydrataci. Za studena lisovaný šípkový olej je výživný a hodí se i k ošetření pokožky u nastávajících maminek a malých dětí. Může se míchat s dalšími rostlinnými oleji či bylinnými maceráty, protože udržuje účinnost směsí i při pouhé 10% koncentraci.

Šípkový olej Nobilis Tilia – cena

Zde je uvedena nejnižší cena šípkového oleje Nobilis Tilia.

Zdroj: Šípkový olej

Poradna

V naší poradně s názvem STEARINOVÁ MAST se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petromila Gornerová.

Dobrý den, dlouhou dobu sháním v lékárnách Stearin. mast a to bez úspěchu. Pomáhala mi při ošetření popraskané kůže na rukou a to na sto procent. Je ještě nějaká možnost tuto mast sehnat? Děkuji předem za radu a sdělení. Přeji krásné dny Gornerová

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Pokud nemůžete sehnat stearinovou mast, tak si ji můžete vyrobit doma. Stačí k tomu kokosový olej, bambucké máslo, oblíbená esence a krystalický stearin. Kokosový olej rozehřejte na mírném plameni, přidejte bambucké máslo a stearin. Nechte vše rozpustit, stáhněte z plotny, přidejte esenci a nalijte do vhodné sklenice s víčkem. Všechny suroviny lze běžně koupit. Stearin můžete koupit na internetu, ceny můžete vidět zde: www.zbozi.cz/hledej/…

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Stearinová mast

Šípkový olej se vyrábí dvěma způsoby. Nejjednodušším způsobem je lisování za studena. Lisují se semena. Dalším způsobem výroby je za pomoci etanolu a vody, zároveň se přidává přírodní lisovaný ocet. Olej by měl být uchován ve vzduchotěsné lahvi v chladu a temnu. A měl by se spotřebovat do 6 měsíců od vyrobení. Barva pošlého oleje je nažloutlá a produkt sám silně zapáchá.

Zdroj: Šípkový olej

Diskuze

V diskuzi ŠÍPKOVÝ ČAJ PŘÍPRAVA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Quonax.

Šípky ale obsahují spoustu osinek, o kterých jsem slyšel, že jsou docela nebezpečné pro žaludeční sliznici. Když se šípkový čaj přecedí přes normální ceďáček, tak se tak úplně neodstraní. Řešíte nějak tuhle okolnost, nebo osinky ve skutečnosti nevadí?

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Šípkový čaj příprava

Éterický olej Geranium

Éterický olej Geranium se vyrábí průmyslově. Tento olej má antidepresivní, léčivé a deodorační účinky, používá se proti plísním, zaceluje rány, působí proti akné a dermatitidě, používá se rovněž na popáleniny a proti parazitům.

Zdroj: Jak vyrobit éterický olej

Diskuze

V diskuzi HŘEBÍČKOVÝ OLEJ NA SVRAB se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Gábina.

Prosím o radumjak použít hřebířkový olej a Teatree olej na svrab děkují

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Maja.

Čítala som, že Tea tree oil 1 PL zmiešať s 2 dcl kokosový olej a natrieť celé telo 3-4 x. Nemám odskúšané, ale vraj toto zabralo.

Zdroj: diskuze Hřebíčkový olej na svrab

Účinky šípkového oleje

Šípky asi netřeba nijak zvlášť představovat a všichni také asi vědí, že mají zajímavé léčivé účinky. Šípkový čaj je pro každého z nás běžný pojem, ne každý ale asi ví, že existuje i šípkový olej. Tento do červena zbarvený rostlinný olej se získává ze semen plodů šípkové růže a má pozoruhodné účinky na pokožku.

Šípkový olej se považuje za jeden z nejlepších rostlinných olejů podporujících hojení kožních jizev, dokonce i těch starších, a kromě toho je výborným „anti-age“ prostředkem, který vám při pravidelném používání zajistí dlouhotrvající mladistvý vzhled bez vrásek. Pokud už vám pokožku nějaké ty vrásky „zdobí“, i tak sáhněte po šípkový olej – pomůže vrásky zjemnit a vyhladit. Pleť rozzáří a dodá jí potřebnou hydrataci a elasticitu.

Šípkový olej má také protizánětlivé účinky a obzvlášť se hodí pro zralou a suchou pleť. Stejně ho lze zapojit do boje proti nehezkým striím, které vznikají u žen zejména během těhotenství či při náhlém nárůstu hmotnosti, kdy se pokožka „nestíhá“ přizpůsobovat rostoucímu objemu těla a tvoří se na ní podkožní prasklinky – jizvičky proti vráskám, známé jako zmiňované strie. Šípkový olej prospěje i lámavým nehtům a osvědčil se také při takových kožních problémech, jako je psoriáza, různé ekzémy a pigmentové skvrny.

Zdroj: Šípkový olej

Poradna

V naší poradně s názvem JAK SE DÁ VYROBIT CHLOROFORM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Honza.

Nevíte někdo jak se dá doma vyrobit chloroform?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Chloroform se doma dá vyrobit tak zvanou haloformovou reakcí. Haloformová reakce vzniká při smísení acetonu, chlornanu a vody. Použít se dá normální aceton (ředidlo na barvy) a chlorové vápno nebo lépe chlorový prášek do bazenů. Při mísení je třeba chlorové vápno chladit v misce s ledovou tříští a jen pomalu se přikapává aceton. Poté se vzniklá tekutina předestiluje, aby se oddělil chloroform. Další možnost je místo chlorového vápna použít chlornan sodný, který se přítomen například v Savu. Po přidání acetonu se směs chlornanu a acetonu zakalí a začne se zahřívat, takže je také třeba během výroby chladit. Nakonec na dně nádoby zbyde surový cloroform, který je nutno předestilovat.
Chloroform je těkavá látka s jemně nasládlým zápachem. Chloroform se používá k uspávání lidí. Chloroform se také používá pro výrobu chemické zbraně - válečného plynu fosgen, který vzniká při smísení chloroformu a některého oxidačního činidla. Účinky chloroformu na lidský organizmus jsou fatální a je třeba při jeho výrobě řádně větrat.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Jak se dá vyrobit chloroform

Šípkový olej TOPVET

Šípkový kosmetický olej 100% čistý, s přídavkem vitamínu E. Viditelně zpomaluje projevy stárnutí, zabraňuje tvorbě vrásek. Působí protizánětlivě a regeneračně. Šípková růže coby symbol krásy a mládí byla zasvěcena bohyni Afrodité. Olej lisovaný ze semen plodu šípku je svými účinky jedinečný. Jde o významný přírodní zdroj vícenenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Olej viditelně zpomaluje projevy stárnutí. Zpomaluje tvorbu vrásek a vrásky již vytvořené vyhlazuje. Na pleť působí protizánětlivě, regeneračně, zjemňuje ji a hydratuje. Při pravidelném používaní je pokožka hebká, elastická a tonizovaná. Pro své ojedinělé účinky je ideální pro zralou pleť. Na pokožku se aplikuje dle potřeby.

V šípcích najdeme karoteny, z nichž si organismus dokáže vyrobit vitamín A, dále některé z vitamínů B, vitamín P, K a kyselinu nikotinovou. Není však vhodný pro děti do 3 let. Kosmetické oleje provázejí člověka po celou dobu jeho snahy pečovat o pleť. Oleje jsou přírodním a zcela přirozeným zdrojem cenných a v mnoha případech dokonce nenahraditelných látek. Vitamíny, minerály a stopové prvky obsažené v luxusních kosmetických olejích velmi dobře prostupují kožní bariérou až k zárodečné vrstvě pokožky. Společnost TOPVET nakupuje oleje za studena lisované od renomovaných producentů a dodavatelů, aby tím byla zajištěna vysoká kvalita a biologická účinnost. Oleje nejsou konzervovány, proti žluknutí jsou stabilizovány přírodním vitamínem E.

Šípkový olej TOPVET – cena

Zde je uveden seznam nejlevnějších šípkových olejů společnosti TOPVET.

Zdroj: Šípkový olej

Diskuze

V diskuzi DOMÁCÍ LIS NA OLEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Danka.

Já koupila lis na olej tuším na www.lisnaolej.cz a nedám na něj dopustit. Lisuji kokosoý olej a z dýňového semínka.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Zdroj: diskuze Domácí lis na olej

Šípkový olej Saloos

Vzácný a mimořádný. Olej lisovaný ze semen plodů šípků je bohatým zdrojem vitamínu A a vícenenasycených mastných kyselin, zejména gama-linolenové. Olej načervenalé barvy je pro své vynikající regenerační, pěstící a hojivé účinky ideální pro suchou a zralou pleť. Intenzivně ošetřuje a vyhlazuje, podporuje vitalitu a regeneraci, reguluje tvorbu kožního mazu a zklidňuje záněty. Může se ředit s jiným základním olejem v poměru 1 : 9 (například jojobovým nebo mandlovým). Je to také velmi oblíbený a cenově dostupný olej pro péči o první vrásky. Doporučené použití: večer na vyčištěnou pleť použijte některou z Květinových vod (ideálně Růže nebo Neroli) a do ještě mokré pleti jemně vmasírujte pár kapek šípkového oleje.

Šípkový olej Saloos – cena

Zde je uvedena nejnižší možná cena šípkového oleje Saloos.

Zdroj: Šípkový olej

Domácí výroba

Rozdrcené šípky zalijte kvalitním rostlinným olejem a nechte macerovat 10 až 14 dní a pak přeceďte. Kromě skvělých kosmetických účinků olej pomůže při kožních chorobách, proleženinách, urychlí hojení zlomenin.

Zdroj: Šípkový olej

Šípkový olej Nobilis Tilia

Tento výjimečný olej z jader šípků růže šípkové je jeden z nejlepších rostlinných olejů na hojení jizev, podle výzkumů je dokonce účinný i na keloidy a staré zbytnělé jizvy (musí se aplikovat denně po delší dobu). Je účinný proti vráskám, zmírňuje stárnutí pleti a přispívá k její hydrataci. Za studena lisovaný šípkový olej je výživný a bohatý na organicky vázané minerály. Hodí se k ošetření pokožky u nastávajících maminek a malých dětí. Může se míchat s dalšími rostlinnými oleji či bylinnými maceráty, protože udržuje účinnost směsí i při pouhé 10% koncentraci. Lze jej používat i vnitřně.

Použití: Pár kapek oleje aplikujte na čistou navlhčenou pokožku obličeje ráno anebo večer a lehce rozetřete. Jemnou masáží vtírejte do pokožky místo pleťového mléka nebo krému.

Tip: Olej můžete používat jak v péči o obličej, tak i o pokožku celého těla.

Složení: Rosa canina seed extract (šípkový rostlinný olej v bio kvalitě).

Způsob získávání / druh oleje: BIO extrahovaný CO2 / jednodruhový.

Zdroj: Šípkový olej

Použití rostlinného a bio oleje

Přiměřené množství jemně vmasírujte do pokožky, do vlasů či na nehty a nechte vstřebat. Kombinací různých rostlinných olejů a přírodních esencí si můžete vytvořit svůj osobní masážní olej. Lze je užívat i vnitřně - kromě jojobového a ricinového oleje.

Zdroj: Šípkový olej

Éterický olej Citronová tráva

Éterický olej z citronové trávy se v domácím prostředí vyrábí macerací listů. Potřebujete 0,5 litru kvalitního oleje a 1 kg čerstvých listů. Listy vložte do nádoby a zalijte olejem. Všechny listy musí být ponořeny v oleji. Nádobu nechte 1 měsíc při pokojové teplotě. Po uplynutí této doby oddělte listy od oleje a vzniklý olej přelijte do skleničky a nechte v temnu.

Éterický olej z citronové trávy účinně odpuzuje hmyz, působí antisepticky, celkově uklidňuje a harmonizuje, zlepšuje náladu.

Zdroj: Jak vyrobit éterický olej

Šípkový olej na jizvy

Šípkový olej nenese zbytečně titul „král přírodních olejů“. Vlastnosti tohoto oleje jsou neobyčejně rozmanité. Olej lisovaný ze semen plodů šípků obsahuje nasycené a nenasycené mastné kyseliny, jako například kyselinu citronovou, jablečnou, silici, karotenoidy, tokoferoly. Olej je bohatým zdrojem vitamínu A a vícenenasycených mastných kyselin, zejména pak gama-linolenové (jemné, ale silné antidepresivum, které odstraňuje nerozhodnost a dodává sebedůvěru).

Šípkový olej zklidňuje podráždění, zvyšuje elasticitu kůže, normalizuje práci tukových a potních žláz, napomáhá regeneraci a omlazení pokožky, dodává obličeji rovnoměrnou a jasnou barvu.

Používá se zevně:

  • Při kožních poraněních, proleženinách, bércových vředech, dermatózách. Aplikuje se pomocí navlhčeného tamponu, který se přikládá na postižená místa pokožky.
  • Při chronické rýmě a chronickém zánětu nosní sliznice se tampony namáčené do oleje zavádějí do nosních dutin dvakrát denně.
  • Při léčení nespecifického vředového zánětu střeva se 50 ml šípkového oleje zavádí pomocí klystýru jednou denně nebo obden (celkem 15–30 klystýrů).
  • Při dermatózách se přípravek spolu s místním působením zvnějšku používá i vnitřně po jedné čajové lžičce denně.

Zdroj: Šípkový olej


Autoři obsahu

Mgr. Světluše Vinšová

Bc. Jakub Vinš


ČeskýPřehled

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

 SiteMAP